lorch
13 آذر 1401 - 12:48

سردار زهرایی: دفاع مقدس نوینی در جریان است/ سازندگی کشور و کمک به تولید بهترین راه دفع هجمه دشمن است

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: دفاع مقدسی نوین در جریان است و جبهه استکبار با تمام توان به میدان آمده چرا که تا امروز در تمامی مواجهات با ملت ایران شکست خورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سردار محمد زهرایی رییس بسیج سازندگی هرمزگان امروز در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در بندرعباس اظهار کرد: صحنه امروز جبهه حق و باطل جنگ تمدنی است و دفاع مقدسی نوین در جریان است و جبهه استکبار با تمام توان به میدان آمده چرا که تا امروز در تمامی مواجهات با ملت ایران شکست خورده‌اند.

وی عنوان کرد: از حمایت ۶۰ کشور در دفاع مقدس تا گروگان گرفتن سفره مردم همه آنها تهاجم‌های ترکیبی است و دشمن دست از دشمنی بر نمی‌دارد چرا که ذات او شیطان صفتی است.

سردار زهرایی، به بن بست رساندن کشور و خموده و خستگی نسل جوان از طریق فضای مجازی را از اهداف دشمن برشمرد و خاطرنشان کرد: هر زیست مجازی در فضای واقعی نیز باید بروز کند و در ۶۰ روز اخیر نشان دادند که چه ماهیتی دارند و رو آوردن آنها به خشونت به دلیل شکست آنها در این عرصه است.

به گفته سردار زهرایی، دشمن معنا را هدف گرفته و می‌خواهد معنای پلیس، امنیت، شرف، غیرت و ناموس را دچار استحاله کنند.

این فرمانده سپاه عنوان کرد: مراکز دانشجویی را هدف قرار داده‌اند تا معنا و هویت را از ما بگیرند چرا که پویایی و پرانگیزگی یک ملت به روح و هویت اوست.

سردار زهرایی با تصریح بر اینکه شورش برهنگان علیه پابرهنگان را تدارک دیده اند تا اصل دین را بزنند و سبک زندگی دینی را از ملت‌ها بگیرند و با ابزار رفاه مردم را فریب دهند، خاطرنشان کرد: آیا یک خط شعار معیشت را این وسط می شنوید؟ در این نبرد ناگزیریم جای درستی بایستیم

سردار زهرایی عنوان کرد: جنگ اقتصادی بخشی از این مواجهه است. محقق ساختن تئوری بی نظیر اقتصاد مقاومتی در گرو همت بلندی است که در برابر اقتصاد غربی و تجمل پرستی و رفاه طلبی وجود دارد و لذا باورمندی به مردم و واگذاری کارها به مردم محور تحقق اقتصاد مقاومتی است که کمتر به آن پرداخته شده است.

وی، راه خنثی سازی تحریم‌ها را تنها اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: نظام بانکی و اقتصادی برآمده از اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند گره گشای امور بوده و راه تولید و معیشت را به روی مردم بگشاید.

وی بیان داشت: گشایش‌هایی در این دولت رخ داده و تسهیلات خوبی در این عرصه اختصاص یافته و برای نیروگاههای کوچک خانگی ۱۲۰ میلیون تومان با نرخ ۴ درصد تسهیلات داده می‌شود و مدت زمان بازگشت آن نیز ۸۰ ماهه در نظر گرفته شده است که فرصت خوبی بشمار می‌رود. 

وی خواستار شبکه سازی فعالان این عرصه در کنار راهبری شغلی، نمایشگاه‌ آفرینی و کمک به جاری شدن این سبک از اقتصاد به عنوان نوعی جهاد شد و عنوان داشت: راه حل رفع مشکلات اقتصادی را باید در نسخه درون‌زا جست و جو کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 896657